Fabryka Maszyn Introligatorskich Od roku 1953
home mapa strony wstecz O firmie  kropka Maszyny  kropka Aktualności  kropka Referencje  kropka Kontakt  kropka
***  
Gdzie sprzedajemy
O firmie
Ogłoszenia
Wynajem pomieszczeń
Trochę informacji
***

 

Gdzie sprzedajemy nasze produkty

Opis: Opis: Opis: Opis: do góry strony

Opis: Opis: Opis: Opis: C:\Users\Administrator\Documents\My FTPRush Downloads\public_html\foto1\swiat.jpg
Ponad 70 % naszej produkcji to export. Jako jedyny producent z Polski eksponowaliśmy nasze wyroby na największych poligraficznych Targach na świecie DRUPA w Düsseldorfie, TPG w Paryżu, IGAS w Tokio ,IPEX w Birmingham oraz GRAFITALIA w Mediolanie.

Maszyny INTROMY pracują w 73 krajach świata

 Algeria
 Australia
 Austria
 Azerbejdżan
 Bahrain
 Białoruś
 Belgia
 Benin
 Brazylia
 Bułgaria
 Kanada
 Chorwacja
 Kuba
 Cypr
 Czechy
 Dania
 Egipt
 Estonia

 Etiopia
 Finlandia
 Francja
 Niemcy
 Grecja
 Hong Kong
 Wegry
 Indonezja
 Irlandia
 Izrael
 Italia
 Japonia
 Jordania
 Kazakchstan
 Korea Połud.
 Kuweit
 Kirgistan
 Litwa

 Liban
 Łotwa
 Luxemburg
 Madagaskar
 Malezja
 Mauritius
 Meksyk
 Maroko
 Holandia
 Nowa Caledonia
 Nowa Zelandia
 Portugalia
 Katar
 Rumunia
 Rosja
 Samoa
 Arabia Saudyjska
 Serbia

 Seszele
 Singapur
 Słowacja
 Afryka Południowa
 Hiszpania
 Szwecja
 Szwajcaria
 Syria
 Tajlandia
 Tunezja
 Turcja
 Turkmenistan
 Ukraina
 Emiraty Arabskie
 Wielka Brytania
 USA
 Uzbekistan
 Jemen


  Fabryka Maszyn Introligatorskich "INTROMA" powstała w 1953 roku i początkowo zajmowała się remontami importowanych maszyn introligatorskich. We wczesnych latach sześćdziesiątych podjęto produkcję pierwszego modelu zszywarki ZD-1-64. Maszyny te bardzo szybko zdobyły uznanie u klientów. O ich niezawodności świadczy fakt, że do dziś duża część tych zszywarek pracuje nadal w introligatorniach. W kolejnych latach powstawały nowe modele zszywarek o wyższych parametrach technicznych i coraz bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczęto eksport do krajów Europy Zachodniej korzystając z obligatoryjnego wówczas pośrednictwa central handlowych.

  Począwszy od wprowadzenia w Polsce gospodarki wolnorynkowej INTROMA rozpoczęła bezpośredni eksport na wiele nowych rynków świata wprowadzając sukcesywnie nowe wyroby taki jak: falcerki, bigówko-perforówki, wiertarki, prasy do klejenia a ostatnio bigówki automatyczne.

  Maszyny i urządzenia Intromy pracują w niemal wszystkich krajach Europy Zachodniej w tym największa ich ilość znajduje się w drukarniach i introligatorniach w Niemczech, Wlk. Brytanii , Francji i we Włoszech. Eksport nie ogranicza się tylko do krajów Europy Zachodniej, lecz jest również prowadzony do takich krajów jak USA, Kanada, Izrael, Hong-Kong i Egipt i inne. Firma może pochwalić się również sprzedażą kilku maszyn na wyjątkowo wymagający rynek japoński. Przedstawiciel INTROMY w Japonii prezentował nagrodzoną w Poznaniu zszywarkę na największych w Azji Targach IGAS w Tokio. W przybliżeniu można określić, że ponad 10.000 maszyn i urządzeń introligatorskich wyprodukowanych w INTROMIE pracuje w zakładach poligraficznych w Polsce i w ponad 60 krajach świata.

  Introma dysponuje siecią przedstawicielstw na cały świecie. Przedstawicielami Intromy są uznane na danym rynku firmy handlowe mające w swej ofercie produkty potentatów światowych w produkcji maszyn poligraficznych. Do rozwinięcia sieci przedstawicielstw bardzo przyczynił się udział w największych na świecie targach branży poligraficznej w Targach DRUPA '95 w Düsseldorfie jak również w Targach GRAFITALIA '96 w Mediolanie.

Opis: Opis: Opis: Opis: C:\Users\Administrator\Documents\My FTPRush Downloads\public_html\foto1\medal1.jpg  Model zszywarki ZD-2SR produkcji INTROMY zszywający klamrą standardową i oczkową otrzymał Złoty Medal na Targach POLIGRAFIA w Poznaniu. Zszywanie klamrą oczkową umożliwiające wpinanie broszur i prospektów w segregatorach jest coraz bardziej popularne tak w Polsce, jak i w Europie Zachodniej. Zszywarka ZD-2SR jest jedyną maszyną produkowaną w Polsce, zszywającą klamrą oczkową i standardową korzystając z drutu ze szpuli, i jedną z niewielu na świecie.

  Złoty Medal w Poznaniu bardzo pomógł INTROMIE w promocji nowego modelu zszywarki na Targach IPEX w Birmingham w Wlk. Brytanii, gdzie INTROMA jako jedyny producent maszyn poligraficznych reprezentowała Polskę na tych największych i najważniejszych roku 1998 na świecie targach branży poligraficznej. Na Targach IPEX'98 po raz pierwszy została zaprezentowana falcerka FK-400 S z podajnikiem podciśnieniowym formatu B3, jednołamowa, posiadająca dwie równoległe kasety. Falcerka ta ma możliwość perforacji, bigowania i rozcinania. Zmodyfikowany model tej falcerki, rozbudowany o drugi łam pokazany został na Targach DRUPA 2000 w Düsseldorfie, największych targach poligraficznych na świecie. Dzięki Targom DRUPA udały się podpisać kontrakty na dostawy sprzętu między innymi do Indonezji Malezji, Australii i Republiki Płd. Afryki. Na ostatnich targach DRUPA 2012 INTROMA zademonstrowała nową maszynę bigówko-perforówkę CP 500, która cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów z całego świata. Maszyna posiada szereg możliwości: bigowanie liniowe, perforacja liniowa poprzeczna, perforacja wzdłużna ciągła i fragmentaryczna, perforacje kalendarzowe różnego rodzaju. Po dostawieniu drugiego członu możliwe jest również składanie bigowanych arkuszy. Maszyna obsługuje gramatury od 80 do 800 gsm.

  INTROMA konsekwentnie realizuje hasło " Wszystko po druku " i sukcesywnie wprowadza na rynek od kilku lat wciąż nowe urządzenia introligatorskie.
Introma ® 1953 - 2012 ©